Hangi güç paratoner ev kullanımı için daha uygundur

May 23, 2022

Hangi güç dalgalanma koruyucusu ev kullanımı için daha uygundur?Evde aşırı gerilim koruyucu için doğru ürün nasıl seçilir?
Bina güç dağıtım sisteminin üç seviyeli yıldırım korumasına aşina değilseniz, önceki makaleye başvurabilirsiniz: Güç kaynağı için üç seviyeli yıldırımdan korunma şeması

Güç kaynağı sisteminin yıldırımdan korunması, çok seviyeli yıldırımdan korunmaya ayrılmıştır.Bir binanın güç dağıtım sistemi yıldırımdan korunma için kullanılır: ana gelen kabin yıldırımdan korunmanın birinci seviyesidir, zemin güç dağıtım kabini yıldırımdan korunmanın ikinci seviyesidir ve ev elektrik dağıtım kutusu ilk yıldırım seviyesidir. koruma.Üç seviyeli yıldırımdan korunma.
Evlerin tümü tek fazlı elektrik sistemleridir, bu nedenle ev yıldırım aşırı gerilim koruyucusu için üçüncü seviye tek fazlı aşırı gerilim koruyucu seçilebilir.

Paratoner için çok kW diye bir şey yoktur, çünkü normal durumda içinden akım geçmez ve akım yoksa çalışmaz, yani çok fazla KW yok!
Parafudr ana parametreleri ayrıca voltaj koruma seviyesi ve deşarj akımı ile gösterilir.Genel olarak, ev kullanımı için T2 seviye parafudr, 1.5KV'den fazla olmayan, tercihen 1.2KV'lik bir voltaj koruma seviyesine sahiptir;deşarj akımı 10-20KA olabilir;

Bir ev yıldırım koruyucusu kurmak hala gereklidir.Bir yıldırım koruyucunun fiyatı, evdeki elektrik hatlarını ve ekipmanı koruyabilen onlarca ila yüzlerce arasında değişmektedir.Buna karşılık, elektrikli ev aletleri yıldırım çarpması sonucu zarar görürse, bu binlerce dolar.Her şey vardır, o zaman küçük büyük kaybeder.

 

Önerilen yıldırımdan korunma ürünleri:
Marka: Uchi
Adı: AC dalgalanma koruyucusu, güç dalgalanma koruyucusu
modeli:
AM20C275 (2P yapısı, tek fazlı güç dağıtım sistemine uygun)

Özellikler:
En son termal ayırma teknolojisini, dahili termal korumayı, kısa devre hatası otomatik ayırma cihazını kullanarak, yangından tamamen kaçının;
Temel bileşenler, mükemmel performansa ve istikrarlı ve güvenilir çalışmaya sahip uluslararası üne sahip markalardır;

Ana parametreler:
Maksimum sürekli çalışma voltajı Uc: 275VAC (Başka voltaj seviyelerine ihtiyacınız varsa, danışma için Uchi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu ürün, son seviye yıldırımdan korunma için kullanılır. 275VAC'lik maksimum sürekli çalışma voltajı daha uygundur ve artık voltaj daha düşüktür. )
Nominal deşarj akımı (8/20μs): 10kA
Maksimum deşarj akımı Imax (8/20μs): 20kA
Koruma seviyesi Yukarı: 1.2kV
Kombinasyon: 2P, 1+NPE
Ev tipi aşırı gerilim koruyucu, girişteki güç dağıtım kutusuna monte edilmiştir.Ürün paralel bağlanır ve aşırı gerilim koruyucu ana devre kesicinin çıkış terminalinden aşırı gerilim koruyucuya bağlanır.Bağlantı şemasına bakın: